cannoned Apple بازار اقتصادی خبرنگار

cannoned: Apple بازار اقتصادی خبرنگار تفاوت قیمت تبلت اخبار اقتصادی نبض بازار قیمت تبلت های Microsoft و Apple

گت بلاگز فرهنگی هنری عشق و تعهد از ملزومات جریان تئاتر بچه‌های مسجد است

اعظم بروجردی اعتقاد است: علاقه و تعهد، از ملزومات فعالیت در جریان تئاتر مردمی بچه‌های مسجد هست.

عشق و تعهد از ملزومات جریان تئاتر بچه‌های مسجد است

به گزارش حوزه تئاتر گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، اعظم بروجردی؛ عضو هیات داوران دوازدهمین جشنواره ی تئاتر مردمی فرزند های مسجد؛ گفت: سطح كیفی نمایش های جشنواره ی تئاتر مردمی فرزند های مسجد بسیار بالاتر از توقع من بود. به شخصه فكر می كردم در این مناسبت آثار بسیار آماتوری ببینم ولی كیفیت بعضی آثار، بسیار خوب و مناسب بود.

عبارات مهم : تئاتر
وی با بیان این كه در تولید این گونه آثار باید توجه زیاد به مفهوم مسجد داشت خاطرنشان كرد: مسجد چه به لحاظ اسمی به معنای مفهمومی، دارای شاخصه های خاصی هست. مسجد مكان مقدسی است كه هر نمایشی با هر محتوایی نمی تواند در آن اجرا شود. اعتقاد دارم نمایش هایی كه جهت اجرا در این محیط و فضای مقدس تولید می شوند باید علاوه بر حفظ حرمت مكان، به لحاظ محتوا نیز دربرگیرنده ی مباحث مناسب باشند.

این نویسنده و كارگردان تئاتر اضافه كرد: همچنین باید توجه داشت، مخاطبان نمایش های فرزند های مسجد، مخاطبان خاص و اهل تئاتر نیستند؛ مخاطبان این گونه از نمایش ها افراد عامی ای هستند كه باید به نظر و سلایق ارزش توجه شود. در مسجد هر شخصی با هر سطح سوادی مراجعت می كند و این نكته ی مهمی هست.

وی در مورد كیفیت برگزاری دوازدهمین جشنواره ی تئاتر مردمی فرزند های مسجد اظهار داشت: این جشنواره بعد از چندین سال دوباره احیا شده است و اكنون همچون نهالی تازه پا می ماند كه نیاز به مواظبت و توجه دارد. از این رو باید گروه های شركت كننده ی این جشنواره در باب جذب و آموزش مورد توجه قرار گیرند تا هر ساله شاهد رشد و تناور شدن این مناسبت در همه ی ابعاد آن باشیم. یادمان باشد این جشنواره شبیه هیچ جشنواره ی تئاتری دیگری نیست. نباید جوانان به صرف علاقه مندی به تئاتر وارد آن شوند؛ بلكه باید بدانند كه مسئولیت سنگینی بر دوش دارند و باید در قبال آن احساس تعهد داشته باشند. به عبارتی باید افرادی كه وارد عرصه ی تئاتر مسجد می شوند،اعتقاد، تعهد، علاقه و علاقه ی مورد نیاز به كار را داشته باشند.

بروجردی در آخر گفت: به نظرم جشنواره ی تئاتر مردمی فرزند های مسجد بعد از احیای مجدد خود بسیاری از اهداف خود را فتح كرده و در مسیر درست حركت می كند ولی مورد نیاز است در طی مسیر آن مواظبت های مورد نیاز مبذول شود. متاسفانه بعضی از جریانات متعهد و ارزشی ای كه از شروع انقلاب شكل گرفتند، در میانه ی راه، مسیر را اشتباه طی كردند. امیدوارم جریان تئاتر مردمی فرزند های مسجد در سال های آینده نیز در مسیر متعالی خود، توفیقات مورد نیاز را داشته باشد.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: تئاتر | فرزند | نمایش | جشنواره | اعظم بروجردی | تئاتر | تئاتر فرزند های مسجد |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog